Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Doğrudan Instagram'dan müzik ekleyebilir veya Spotify, SoundCloud ve Shazam gibi favori müzik akışı hizmetlerinden şarkılar alabilirsiniz. Sadece bu basit adımları izleyin.

1715683897453

Instagram Hikayelerini oluşturmak kolaydır ancak onları gerçekten eğlenceli hale getirmek istiyorsanız çok fazla düşünmeniz gerekebilir. Neyse ki Meta, hikayelerinizi olabildiğince eğlenceli hale getirmenize yardımcı olacak, filtreler ve çıkartmalar da dahil olmak üzere bir dizi araç sunuyor. Ancak hikayenizde hala önemli bir unsur eksik olabilir: Müzik.

Instagram'a Müzik Ekle​

Instagram'ın kütüphanesini kullanarak doğrudan hikayenize müzik ekleyebilirsiniz. Uygulamayı mobil cihazınızda açın. Ana akıştan uygulamanın alt kısmındaki artı ( + ) simgesine dokunun ve ardından ekranın alt kısmındaki Hikaye'yi seçin. Ayrıca Hikayeniz'e uzun basıp Hikayenize Ekle'ye dokunabilir veya sadece Hikayeniz'e dokunup ardından Kamera simgesine dokunabilirsiniz.

1715684007667

Kamera ekranında bir fotoğraf veya video çekebilir veya fotoğraf kitaplığınızı görmek için yukarı kaydırabilir ve eklemek istediğiniz bir görüntüyü seçebilirsiniz. İstediğiniz filtreleri veya özel efektleri uygulayın. Hikayenize bir melodi eklemeye hazır olduğunuzda Müzik simgesine dokunun veya Çıkartma simgesini seçip Müzik çıkartmasına dokunun .

1715684027458

Bir şarkıyı bulmak için Müzik ekranında farklı bölümlere ve türlere göz atın. Belirli müzikleri şarkıya, sanatçıya veya albüme göre aramak için ekranın üst kısmındaki arama alanını da kullanabilirsiniz. Hoşunuza gidebilecek bir melodi buldunuz mu? Kısa bir klip dinlemek için Oynat düğmesine dokunun .

1715684050310

Bir şarkıyı seçtikten sonra hikayenize eklemek için adına dokunun. Şarkıyı kaydırarak hikayenizde hangi müzik klibinin (15 saniyeye kadar) çalınacağına karar verme fırsatına sahip olacaksınız. Eklemek istediğiniz bölümü bulana kadar kaydırma çubuğunu hareket ettirin.

1715684070419

Bazı şarkılar aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla resim sunar. Resmi değiştirmek için müzik küçük resmine dokunun. Hatta bazıları müzik çalarken ekranda görünen şarkı sözlerini bile sunuyor. Seçtiğiniz görselden memnun kaldığınızda Bitti'ye dokunun ; şarkı, çıkartma biçiminde hikayenize eklenir.

1715684090637

Parmağınızla ekranda hareket ettirerek çıkartmanın hikayenizde nereye yerleştirileceğini seçebilirsiniz. İki parmağınızı sıkıştırarak veya genişleterek çıkartmanın boyutunu değiştirin. Çıkartmanın yönünü değiştirmek için iki parmağınızı kullanın ve çevirin. Çıkartmanızın görünümünü beğenmediniz mi? Görünümünü değiştirmek için ona iki kez dokunun. Hikayenize dönmek için Bitti'ye dokunun .

Bir video kaydettiyseniz hikayeyi yayınlamadan önce çıkartmanızla daha da fazlasını yapabilirsiniz. Basılı tuttuğunuzda çıkartmayı videodaki belirli bir kişiye veya nesneye sabitleyebilirsiniz. Bu, videoda hareket eden nesneyle birlikte çıkartmanın da hareket edeceği anlamına gelir.

1715684116319

Müziği ayarlamayı tamamladığınızda hikayenizi müzikle birlikte yayınlamak için Hikayeniz simgesine dokunun. Alternatif olarak, yalnızca belirli kişilerin görmesini istiyorsanız alttaki Diğer simgesine dokunun. Hangi kişilerin alması gerektiğini seçmek için menüden Gönder'i seçin. Hikayeniz için diğer ayarları da değiştirebilirsiniz.

1715684135304

Hikayenizi görüntülemek için Hikayeniz simgesine dokunun. Hikayeniz müzik otomatik olarak oynatılırken görünür. Şarkı etiketine dokunmak müziği duraklatıyor ve alt kısımda müzik parçasını Instagram'daki başka bir kişiye gönderebileceğiniz bir pencere açıyor. Takipçileriniz aynı şekilde hikayenizi görüntüleyebilir ve müziği çalabilir.

1715684154990

Spotify Uygulamasından Müzik Ekle​

Spotify gibi belirli uygulamalardan alarak Instagram hikayenize harici müzik ekleyebilirsiniz. Spotify'da bir şarkı çalarken Paylaş simgesine dokunun ve Hikayeler'i seçin ; seçtiğiniz şarkının kapak resmiyle birlikte göründüğü Instagram hikayenize yönlendirilirsiniz. Metin, çıkartmalar ve diğer efektleri ekleyebilirsiniz.

1715684175430

Seçtiğiniz şarkıyla birlikte yayınlamak için Hikayeniz'e dokunun . Hikayeniz yayınlandıktan sonra Spotify'da Oynat bağlantısı görüntülenecektir. Hikayenizi görüntüleyen herkes bağlantıya dokunabilir ve şarkıyı Spotify uygulamasında dinlemek için Spotify'ı Aç'a dokunabilir.
1715684197344

SoundCloud Uygulamasından Müzik Ekleme​

Ayrıca SoundCloud uygulamasından Instagram hikayenizde müzik paylaşabilirsiniz. SoundCloud uygulamasında bir şarkı başlatın, Paylaş simgesine dokunun ve şarkıyı ve onunla ilişkili görseli Instagram'a aktarmak için Hikayeler'i seçin.
1715684220576
Instagram'a döndüğünüzde hikayeniz SoundCloud'da Oynat bağlantısı sunacak. Herkes ona dokunup SoundCloud'u Aç'ı seçip şarkıyı doğrudan uygulamada dinleyebilir.
1715684239214

Shazam Uygulamasından Müzik Ekleme​

Shazam öncelikle halihazırda dinlediğiniz şarkıları tanımlamak için kullanılsa da uygulamayı müzik çalmak ve Instagram'a göndermek için de kullanabilirsiniz. Uygulamayı açın ve o anda çalan şarkıyı tanımasına izin verin.

1715684263343

Şarkı Shazam'da çalarken Paylaş simgesine dokunun ve Instagram'ı seçin . iPhone veya iPad'de Instagram'ın listelendiğini görmüyorsanız Daha Fazla simgesine dokunun ve ardından onu listeden seçin. Instagram'da Hikayeniz simgesine dokunarak şarkıyı ve resmini hikayenizde paylaşın .

1715684283339

Hikaye yayınlandıktan sonra Instagram üzerinden Shazam uygulamasına geri dönebilirsiniz. Bunu yapmak için Instagram'da hikayeyi açın ve şarkıyı uygulamada çalmak için Shazam'da Daha Fazla bağlantısına dokunun.
1715684301847

İyi forumlar dilerim...
 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst