Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

Facebook Hesabını Nasıl Silebilirim?

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Dünyanın önde gelen sosyal ağından bıktınız mı? Facebook hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak veya kalıcı olarak silmek için bu talimatları izleyerek tüm bu 'arkadaşlarınıza' veda edin.

Sosyal medyanın veya genel olarak dünyanın genel durumu, Facebook'tan ayrılmayı düşünmenize neden olabilir. Durum böyleyse size iyi bir haberimiz var: Hesabınızdan kurtulmak aslında oldukça kolay.

Facebook'u (ve Instagram'ı da) nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır ; hepsi Meta ailesinin bir parçasıdır. Unutmayın: Meta Quest VR başlığınız varsa ve ona erişmek için Meta hesabınızı kullanıyorsanız, Facebook'unuzu silmek, uygulama satın alma işlemleri ve başarılar gibi Meta Quest bilgilerinin de silinmesine neden olabilir.

Ayrıca, hesabı tamamen silmek sizin için bir seçenek değilse endişelenmeyin; Ayrıca hesap ayarlarınızı sıkılaştırmanın ve platformun kullanımını daha güzel hale getirmenin birçok yolu vardır .

1715685299320

Facebook Nasıl Devre Dışı Bırakılır?​

Facebook size iki seçenek sunar: devre dışı bırakın veya silin .

Masaüstünde, profil resminizin bulunduğu ekranınızın sağ üst köşesindeki menüyü tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar'ı seçin . Solda, Kişisel ayrıntılar > Hesap Sahipliği ve Denetimi > Devre Dışı Bırakma veya Silme'yi bulmak için Meta Hesap Merkezi'ni tıklayın ( .)

1715685343178

iPhone veya Android cihazınızdaysanız sağ alttaki menüye, ardından üstteki dişli çark simgesine dokunun ve Meta Hesaplar Merkezi'nden başlayarak yukarıdaki adımların aynısını uygulayın.

Facebook devre dışı bırakmayı hafife almaz; arkadaşlarınızın sizi ne kadar özleyeceği konusunda duygusal şantaj da dahil olmak üzere sizi etrafta tutmak için elinden geleni yapar.

"Devre dışı bırakma", Facebook'tan kalıcı olarak ayrılmakla aynı şey değildir. Evet, zaman çizelgeniz kaybolacak, siteye veya hesabınıza erişiminiz olmayacak, arkadaşlarınız gönderi paylaşamayacak veya sizinle iletişim kuramayacak ve Facebook'u kullanan (veya gerektiren) tüm üçüncü taraf hizmetlerine erişiminizi kaybedeceksiniz. giriş yapmak. Ancak Facebook hesabı silmiyor . Neden? Böylece daha sonra yeniden etkinleştirebileceksiniz . Devre dışı bıraktığınızda şöyle diyor: "Bu geçici olabilir." Ve yine de Facebook Messenger'ı kullanabilirsiniz.

Yeniden etkinleştirmenin gerçekleşmeyeceği ihtimaline karşı, Facebook'taki gönderiler, fotoğraflar, videolar, sohbetler vb.

Facebook Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?​

Facebook hesabınızı tamamen ve kalıcı olarak silmek için adresine gidin . uyarınca , "Profilinizden bilgi kaldırdıktan veya hesabınızı sildikten sonra, bu bilgilerin kopyaları, başkalarıyla paylaşıldığı ve sizin tarafınızdan dağıtıldığı sürece başka yerlerde görüntülenebileceğini unutmayın.

1715685463209

Bir arkadaşınızın durum güncellemesine veya fotoğrafına yorum yazdıysanız, kendi profilinizi sildikten sonra bile yorumunuz aynı kalacaktır. Gönderilerinizden ve resimlerinizden bazıları, silindikten sonra 90 gün kadar uzun bir süre boyunca askıda kalabilir, ancak bu yalnızca Facebook sunucularında mümkündür; sitede yayınlanmaz.

30 günlük bir silme yetkisiz süresi vardır. Bu , fikrinizi değiştirmeniz durumunda, hesabınızdan gerçekten kurtulmadan önce Facebook'a geri dönmek için bir ayınızın olacağı anlamına gelir . Meta'nın umursadığı yollardan biri de budur.

Başkaları İçin Facebook Nasıl Silinir? veya Anıtlaştırılır​

Bir kullanıcı vefat ettiğinde, hesap sahibi tarafından ölmeden önce belirlenen bir Facebook arkadaşı veya akrabası olan , Facebook tarafından onaylandıktan sonra ölen kişinin zaman çizelgesine erişim sağlayabilir. Mirasçının bir ölüm ilanına veya ölüm belgesi gibi başka belgelere bir bağlantı sağlaması gerekebilir. Eski bir kişi yalnızca ana profil sayfasına uygulanabilir.

Facebook , böylece merhumun zaman çizelgesi mirasçının kontrolü altında yaşamaya devam eder. Miras kişi, merhum kişi olarak paylaşımda bulunamaz ancak profil resmini ve kapak fotoğrafını yönetebilir, diğer arkadaşların yaptığı anma gönderilerini yönetebilir ve merhumdan gelen yeni arkadaşlık isteklerini yönetebilir. Sayfada kişinin adının üstünde "Hatırlanıyor" yazacaktır.

1715685626069

Meta Hesaplar Merkezi > Kişisel ayrıntılar > Hesap Sahipliği ve Kontrolü > Anıtlaştırma bölümüne gidip hesabı seçerek, vefatınızdan sonra hesabınızla ilgilenecek eski bir iletişim kişisini atayabilirsiniz . Eski bir kişi yalnızca ana profil sayfasına uygulanabilir.

Facebook profilini bulmak için arkadaşınızın adını yazın ve ardından Ekle'yi tıklayın . Ardından, kişinin bildirim alması için Gönder'i tıklayın. (Mevcut bir eski kişiyi kaldırmak veya değiştirmek için de buraya gidebilirsiniz.)

1715685653834

Eski bir kişiyi seçtiğinizde (ve yalnızca birini seçebilirsiniz), her yıl Facebook'tan kişinin aynı kalması gerektiğini tekrar kontrol etmek için bir bildirim alırsınız.

Siz öldükten sonra, veliaht kişi sizi Facebook'a vefat etmiş olarak bildirirse, veliaht kişi hesabın anıtlaştırılmasını istese bile hesabınızın silinmesini sağlama seçeneğiniz vardır. Bu, iyi bir yoludur .

 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst