Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

Rehber C++ Nedir ?

EchoExpedition Çevrimdışı
Katılım
2 May 2024
Mesajlar
19
Tepkime puanı
2
Puanları
3
c-plus-plus_code-100790020-large.jpgC ++, Bjarne Stroustrup tarafından 1979'da Bell Labs'ta geliştirilen orta düzey bir programlama dilidir. C ++, Windows, Mac OS ve UNIX'in çeşitli sürümleri gibi çeşitli platformlarda çalışır. Bu C ++ öğreticisi, yeni başlayanlar için ileri düzey yazılım mühendislerine C ++ kavramlarını açıklamak için basit ve pratik bir yaklaşım benimser.

Neden C ++ Öğrenmeli
C ++, öğrenciler ve çalışan profesyoneller için harika bir Yazılım Mühendisi olmak için bir zorunluluktur. C ++ öğrenmenin bazı önemli avantajlarını listeleyeceğim:

C ++ donanıma çok yakındır, bu nedenle düşük seviyede çalışma şansı elde edersiniz, bu da size bellek yönetimi, daha iyi performans ve son olarak sağlam bir yazılım geliştirme açısından çok fazla kontrol sağlar.

C ++ programlama, Nesne Tabanlı Programlama hakkında size net bir anlayış sağlar. Sanal tablolar ve sanal tablo işaretçileri veya dinamik tip tanımlaması uygulayacağınız zaman, çok biçimliliğin düşük seviyeli uygulamasını anlayacaksınız.

C ++, her yeşil programlama dilinden biridir ve milyonlarca yazılım geliştiricisi tarafından sevilir. Eğer harika bir C ++ programcısıysanız, o zaman asla işsiz oturamazsınız ve daha da önemlisi işiniz için yüksek ücret alırsınız.

C ++, uygulama ve sistem programlamada en yaygın kullanılan programlama dilleridir. Böylece, yazılım geliştirme ile ilgili ilgi alanınızı seçebilirsiniz.

C ++ gerçekten size derleyici, bağlayıcı ve yükleyici, farklı veri türleri, depolama sınıfları, değişken türleri kapsamları vb. Arasındaki farkı öğretir.

C ++ Programlamayı öğrenmek için binlerce iyi neden vardır. Ancak kesin olan bir şey var, sadece C ++ değil, herhangi bir programlama dilini öğrenmek için, uzmanlaşana kadar kodlamanız, kodlamanız sonuna kadar direnmeniz ve başarmanız gerekir.


C ++ kullanarak Merhaba Dünya

Size C ++ programlama hakkında biraz heyecan vermek için size küçük bir geleneksel C ++ Merhaba Dünya programı vereceğim, Demo bağlantısını kullanarak deneyebilirsiniz.

C ++, nesne yönelimli kavramların ek uygulamasıyla süper bir C programlama setidir.


C++:
[I]#include <iostream>
using namespace std;

// main() is where program execution begins.
int main() {
   cout << "Merhaba Dünya"; // Merhaba Dünya Yazdım.
   return 0;
}
Yukarıda belirtilen programı derlemek ve çalıştırmak için kullanabileceğiniz birçok C ++ derleyicisi vardır:

Apple C ++. Xcode

Bloodshed Dev-C ++

Clang C ++

Cygwin (GNU C ++)

Mentor Graphics

MINGW - "Windows için Minimalist GNU"

GNU CC kaynağı

IBM C ++

Intel C ++

Microsoft Visual C ++

Oracle C ++

HP C ++

Mevcut tüm derleyicilerin tam bir listesini vermek gerçekten imkansızdır. C ++ dünyası çok büyük ve çok fazla yeni oluyor.

C ++ Programlama Uygulamaları

Daha önce de belirtildiği gibi, C ++ en yaygın kullanılan programlama dillerinden biridir. Yazılım geliştirmenin hemen hemen her alanında varlığını sürdürüyor. Birkaçını burada listeleyeceğim:

Uygulama Yazılım Geliştirme - Windows, Mac OSX ve Linux gibi hemen hemen tüm büyük İşletim Sistemlerinin geliştirilmesinde C ++ programlama kullanılmıştır. İşletim sistemleri dışında Mozilla Firefox ve Chrome gibi birçok tarayıcının temel kısmı C ++ kullanılarak yazılmıştır. C ++ ayrıca MySQL adlı en popüler veritabanı sisteminin geliştirilmesinde de kullanılmıştır.

Programlama Dilleri Geliştirme - C ++, C #, Java, JavaScript, Perl, UNIX’in C Kabuğu, PHP ve Python ve Verilog gibi yeni programlama dillerinin geliştirilmesinde yaygın olarak kullanılmıştır.

Hesaplama Programlama - C ++, yüksek hız ve hesaplama verimliliği nedeniyle bilim adamlarının en iyi arkadaşlarıdır.

Oyun Geliştirme - C ++, programcıların CPU yoğun işlevler için prosedürel programlama yapmalarına izin veren ve oyun motorlarının geliştirilmesinde yaygın olarak kullanıldığı için donanım üzerinde daha fazla kontrol sağlayan son derece hızlıdır.

Gömülü Sistem - C ++, MRI makineleri, üst düzey CAD / CAM sistemleri vb. Yazılımlar gibi Tıbbi ve Mühendislik Uygulamalarının geliştirilmesinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu liste devam ediyor, yazılım geliştiricilerin harika yazılımlar sağlamak için C ++ 'ı mutlu bir şekilde kullandıkları çeşitli alanlar var. C ++ öğrenmenizi ve topluluğa harika yazılımlarla katkıda bulunmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bu konunun hazırlanış sebebi nedir?

Bu C ++ öğreticisi, yeni başlayanların C ++ ile ilgili temel ve ileri düzey kavramları anlamalarına yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Önkoşullar

Bu C ++ eğitiminde verilen çeşitli örnek türleriyle pratik yapmaya başlamadan önce, bilgisayar programı ve bilgisayar programlama dilinin temellerini zaten bildiğinizi varsayıyoruz.
 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst