Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

Rehber BIOS'ta VT-X Nasıl Etkinleştirilir?

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Bilgisayarınızı BIOS'a önyükleyin.F2 Bunu genellikle bilgisayarınızı yeniden başlatıp , F1, veya Del tekrar açıldığında gördüğünüz ilk ekrana art arda dokunarak yapabilirsiniz . Bu işe yaramazsa aşağıdaki adımları kullanarak Windows'u yeniden başlatmayı deneyin:
.
Güncelleme ve güvenlik'i tıklayın .
Sol paneldeki Kurtarma'yı tıklayın .
″Gelişmiş başlangıç″ altında Şimdi yeniden başlat'ı tıklayın .
Sorun Giderme'yi tıklayın .
Gelişmiş seçenekler'i tıklayın .
UEFI Firmware Ayarları'na tıklayın .
BIOS'u yeniden başlatmak için Yeniden Başlat'a tıklayın .

1714510172266


VT-x sanallaştırma ayarını bulun. BIOS, bilgisayarınızı üreten şirkete bağlı olarak farklı görünecektir. Aradığınız menünün Intel Virtualization Technology , Intel VT-x , Virtualization Extensions veya Vanderpool gibi bir adı olmalıdır .
Bazen bu seçeneği "İşlemci", "Yonga Seti" veya "CPU yapılandırması" adlı bir menünün altında bulabilirsiniz.
″VT-x″'deki ″x″ genellikle bir sayı olacaktır.

1714510197808


Sanallaştırma ayarında Etkin'i seçin . Bu ayarda zaten "Etkin" seçeneğini görüyorsanız herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

1714510220039

Kaydet ve Çık'ı seçin . Genellikle BIOS'un altındadır. Değişikliklerinizi gerçekten kaydedip çıkmak isteyip istemediğinizi soran bir onay mesajı görünecektir.

1714510242391


Değişikliklerinizi onaylayın. Genellikle tuşuna veya başka bir tuşa basmanız gerekir Y(ekranda belirtilmelidir). Onayladıktan sonra bilgisayar Intel Sanallaştırma Teknolojisi etkin olarak yeniden başlatılacaktır.
 
EchoExpedition Çevrimdışı
Katılım
2 May 2024
Mesajlar
19
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Paylaşım için teşekkürler.
 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst