Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

BatteryInfoView Batarya İzleme Yardımcı Programı

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
BatteryInfoView geldiği kadar basittir. Geliştiricinin web sayfasına göre 2011 yılında geliştirildi ve son üç yılda pek güncellenmedi. Bu , çoğu insanın dizüstü bilgisayarlarının pilini kontrol etmek için kullandığı Windows 10 ve 11'deki Pil Raporu özelliğine bir alternatiftir ve bazıları daha iyi olduğunu iddia edebilir . Pil raporunu düzenli olarak pil ömrü testleri için kullanıyorum; burada bir görev belirleyip oradan uzaklaşabiliyorum ve daha sonra pilin ne kadar dayandığını keşfedebiliyorum.

BatteryInfoView, fişe takmadan önce ne kadar zamanınız kaldığını size en baştan söyleyecektir. Dediğim gibi, bu kullanışlı bir arayüz ve en kullanışlı özelliklerden bazıları geri kalanların arasında yer alıyor: örneğin pil sağlığı, pilinizin göreceli sağlığını size söyleyecektir. Zamanla, dizüstü bilgisayarınızı kullanıp tekrar tekrar fişe taktığınızda piliniz yıpranacak ve orijinal durumuna geri şarj edilmeyecektir. BatteryInfoView size bunun yanı sıra şarj ve deşarj döngülerinin sayısını da söyleyecektir.

1713476872875

Daha da önemlisi, yardımcı program kullanımınızı izleyecektir. Daha sonra, mevcut aktivitenizde pilinizin bitmesine ne kadar süreniz kaldığını ve göreve tam şarjla başlasaydınız ne kadar süreniz olacağını tahmin edecek. Benzer şekilde, eğer fişe takılıysa dizüstü bilgisayarınızı tam olarak şarj etmenin ne kadar süreceğini de size söyleyecektir. Hatta görünümü değiştirebilirsiniz (F8'e basabilirsiniz) ve uygulama, pilinizin şarjını her dakika kaydederek dışa aktarabilirsiniz. Excel'e aktarın ve kendi grafiğinizi oluşturun. BatteryInfoView bunu sizin için yapacak mı? Hayır. Söylediğim gibi oldukça basit.

Bu bilgilerin bir kısmının Görev Çubuğunda yer alması güzel olabilir. (Lenovo'nun Vantage yazılımı aslında bu bilgiyi Görev Çubuğu'na koyuyor ve hayatım boyunca diğer dizüstü bilgisayar üreticilerinin neden aynı şeyi yapmadığını anlamıyorum.) Dizüstü bilgisayar üreticileri bir görev çubuğunu kolayca değiştirmenize izin verseydi daha da güzel olurdu. Dizüstü bilgisayarınızın ömrünü uzatan dizüstü bilgisayar pilini yenisiyle değiştirin.

1713476925342

BatteryInfoView ayrıca dizüstü bilgisayarınızın ne kadar hızlı şarj edildiğini veya boşaldığını izlemenize yardımcı olur.

 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst