Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

İnceleme 2024'ün En İyi SSD'leri: İncelemeler ve satın alma tavsiyeleri

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Katı hal sürücüsüne geçmek, bilgisayarınız için yapabileceğiniz en iyi yükseltmedir. Bu harika cihazlar, önyükleme sürelerini hızlandırır, programlarınızın ve oyunlarınızın yanıt verme hızını artırır ve genel olarak bilgisayarınızın hızlı hissetmesini sağlar. Ancak tüm katı hal sürücüleri aynı değildir. Tamamen farklı bir seviyeye ulaşan okuma ve yazma hızlarına ulaşmak için büyük harcamalar yapabilirsiniz veya bütçenizi zorlamadan sağlam performans sunan birinci sınıf SSD'ler bulabilirsiniz .

Çoğu SSD, 2,5 inçlik bir form faktörüyle gelir ve bilgisayarınıza, geleneksel bir sabit sürücünün kullandığı aynı SATA bağlantı noktası aracılığıyla bağlanır. Ancak modern bir anakarttaki M.2 bağlantısına sığan küçük NVMe (Geçici Olmayan Bellek Ekspres) "çizgili" SSD'ler, uyumlu PC'ler için son derece hızlı PCIe 4.0 (ve şimdi 5.0) katı hal sürücülerinin yanı sıra giderek daha yaygın hale geliyor. ; PCIe adaptörüne oturan ve grafik kartı veya ses kartı gibi anakartınıza takılan SSD'leri bile bulacaksınız. Hayır, mükemmel SSD'yi seçmek eskisi kadar basit değil.

Samsung 870 EVO En İyi SATA SSD​


1713477267368

Artıları
  • Özellikle küçük dosya işlemlerinde mükemmel performans
  • QVO'nun aksine uzun yazmalar yavaşlamıyor
Eksileri
  • Biraz pahalı
Küçük bir M.2 geleneksel 2,5 inçlik bir SATA sürücüsü aracılığıyla biraz depolama alanı eklemek istiyorsanız, Samsung'un muhteşem 870 EVO'su en iyi seçeneğinizdir. Test ettiğimiz en hızlı SATA SSD'dir, 4 TB'a kadar kapasiteye sahiptir ve hızı göz önüne alındığında son derece uygun fiyatlıdır. Aslında bu kadar yeter; ancak Samsung'un muhteşem Magician SSD yönetim yazılımı ve uzun garanti süresi de övgüyü hak ediyor. EVO serisinin SSD'ler arasında bir efsane olmasının bir nedeni var.

Bununla birlikte SK Hynix Gold S31 de dikkate alınmaya değer. Karşılaştırmalı değerlendirmelerde 870 EVO'nun sadece bir kıl gerisindedir ve 1TB versiyonunda 400 TL daha ucuz, yani 3200 TL civarındadır . Ancak SK sürücüsü bugünlerde yalnızca 1 TB boyutunda mevcutken 870 EVO, 1900 TL tutarındaki 250 GB'lık modelden, 15.000 TL tutarındaki devasa 4 TB'lık dev modele kadar çeşitlilik gösteriyor . Samsung'un 1 TB teklifinin maliyeti 3600 TL.

Crucial BX500 – En uygun fiyatlı SATA SSD​


1713477498346,

Artıları
  • İyi günlük performans
  • Gigabayt başına düşük fiyat
Eksileri
  • İkincil önbellek bittiğinde büyük ölçüde yavaşlar
Samsung 870 EVO, performansın ve uygun fiyatın baş döndürücü bir karışımını sunuyor, ancak mümkün olduğu kadar ucuza mümkün olduğunca fazla kapasite istiyorsanız Crucial BX500'ü düşünün. 1TB modelini 41,99$'a (eşdeğer EVO'dan 50$+ daha ucuza) alabilirsiniz , 480GB'lık versiyonu ise sadece 24,99$'a mal olur . 240GB ve 2TB versiyonları da mevcuttur.

İncelememizde "Uygun fiyata iyi bir günlük performans isteyenler için daha büyük kapasitelerdeki bu QLC sürücüsünü öneriyoruz" dedik. "Daha küçük kapasiteler, yoğun yazma işlemleri sırasında muhtemelen daha fazla yavaşlamayla karşılaşacaktır."

Sizler için Türkiye piyasası ve Amerika piyasasını araştırarak en iyi incelemeleri paylaşmaya çalıştık. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu altından paylaşmanızı rica ederiz.
 
Son düzenleme:

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst