Web Hocası Forumu, bilgisayar dünyasındaki en son gelişmeleri tartışmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için ideal bir platformdur.
Web Hocası Forumu, bilgisayarlar, Web yazılımlar ve donanımlar hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve diğer teknoloji tutkunlarıyla etkileşime geçebileceğiniz dinamik bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

İnceleme 2024'ün en iyi oyuncu mouseleri: Sizin için en uygun seçenek

Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Bugünlerde PC oyunlarında rekabetçi olmak istiyorsanız sıradan bir ofis mouse kullanmayı unutabilirsiniz. Bunun yerine yalnızca oyun için optimize edilmiş güçlü bir cihaza ihtiyacınız olacak.

Üreticiler, oyunculara avantaj sağlayan, benzersiz gövde boyutları ve şekilleri, özelleştirilebilir ağırlık ve hızı ve doğruluğu artırmak için ekstra tutma yerleri gibi iyileştirmelerle donatılmış uzman cihazlar tasarlamak için büyük çaba harcıyor. Üstelik en iyi oyuncu mouse, hızlı tempolu oyunlara ayak uydurmak için son derece hassas sensörler ve karmaşık düğme yapılandırmaları gibi benzersiz donanım geliştirmelerine sahiptir.Sağ fareye karar vermek, dikkatle değerlendirilmesi gereken son derece kişisel bir karardır. Elinizin boyutu ve şekli, tercih ettiğiniz kavrama stili, oynadığınız oyun türleri ve ihtiyaç duyduğunuz düğme sayısı gibi faktörler, en iyi oyuncu mouse bulma arayışınızdaki faktörlerdir.

Razer DeathAdder V3 – En iyi kablolu oyun faresi / Genel olarak en iyi​


1713477989626

Artıları
 • Çok hafif (59 gram)
 • Sağ elini kullananlar için ergonomik tasarım
 • Yüksek hassasiyetli sensör
 • 8000Hz USB yoklama hızı
 • Dayanıklı Razer Optik Anahtarlar (90 milyon tıklamaya kadar)
 • Yüksek kaliteli PTFE sınıfı ayaklar
Eksileri
 • Anahtar atamasının yerleşik olmayan depolanması
 • RGB aydınlatma yok
Hafif, kablolu FPS fareleri, olağanüstü derecede hassas 30.000 DPI Razer Optik Sensör ve standart 1.000 Hz'lik yoklamadan sekiz kat daha hızlı olan 8.000 Hz'lik muazzam bir hiper yoklama oranıyla maksimuma çıkan Razer DeathAdder V3'ten daha hızlı gelmiyor diğer FPS oyun farelerinde elde ettiğiniz oran.

Bu sizin için yeterli hız değilse, V3'ün hafif 2,08 ons (59 gram) kasası ve yüzde 100 PTFE ayakları bir araya gelerek fare altlığınızın üzerinde olağanüstü hızlı ve yumuşak bir kayma sağlar ve onu FPS oyunlarında daha da ölümcül hale getirir. DeathAdder V3'ün yalnızca ağırlığına bakılırsa, onun pek de konforlu olmayan bir tutuşa sahip küçük bir gövdeye sahip olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu gerçeklerden bu kadar uzak olamaz. Daha ziyade, her türlü zorlu manevra için cömert oranlarından şüphesiz bol miktarda destek bulacak olan, büyük ve orta boy ellere sahip avuç içi tutucular için idealdir.

Logitech G502X – En iyi kablolu oyun faresi ikincisi​


1713478044483

Artıları
 • 25K Hero sensörü, yüksek DPI ayarlarında bile oldukça başarılıdır
 • Düğmeler erişilebilirlik açısından son derece iyi yerleştirilmiştir
 • Kauçuk başparmak dayanağı bol miktarda kavrama sağlar
Eksileri
 • Değiştirilebilir tetikleme düğmelerinin dahil edilmemesi kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor
 • Küçük bir DPI gösterge ışığı dışında RGB aydınlatma yok
 • Fare tekerleği oldukça gürültülü
2014 yılında oyuncuları büyüleyen Logitech G502, önceki modele göre birçok büyük gelişme gösteren yeni bir model olan Logitech G502X'e dönüştü. Bunlar arasında şunlar yer alır: daha yüksek çözünürlüklü 25K sensör, yeni kauçuk kaplı başparmak tutma yeri ve ışık hızında hibrit optik-mekanik anahtarlar.

Kuşkusuz 89 gram ağırlığı, piyasadaki en hafif oyun faresi olmadığı anlamına geliyor. Ancak, daha büyük ve daha erişilebilir düğmeler nedeniyle performansla ilgili herhangi bir endişe bir kenara bırakılır. Yan tetik düğmesi ve sol ana tıklamaya bölünmüş DPI düğmeleri de dahil olmak üzere hâlâ 13 programlanabilir seçeneğe sahipsiniz, ancak tetik artık başparmağınıza daha yakın ve ulaşması daha kolay, DPI düğmeleri ise daha uzun ve yanlış tıklamak daha zor. Bu sonuçta G502X'in alabileceğiniz en iyi çok yönlü düğme kurulumuna sahip olduğu anlamına gelir.

Corsair M75 Air Wireless – Her iki elle de en iyi kavrama​


1713478214072

Artıları
 • Dar, yüksek arkalıklı tasarımı üstün kontrol sağlar
 • 26K Optik Sensör hızlı ve hassastır
 • 2000 Hz / 0,5 ms'ye varan hızlı varsayılan yoklama oranı
Eksileri
 • Bluetooth ve Wi-Fi için tek tuş kafa karıştırıcı olabilir
 • Yalnızca bir adet yerleşik bellek profili var
 • DPI değiştirici düğmesi yok
Corsair M75 Air'in 26K Optik Sensörü, 2.000 Hz'lik hızlı bir maksimum yoklama oranı rapor eder (bu, bazı daha pahalı FPS oyun farelerinden 1.000 Hz daha yüksektir), bu da Fortnite ve Counter-Strike 2 gibi oyunlarda 2.4'te inanılmaz derecede akıcı ve hassas hareket elde edeceğiniz anlamına gelir. GHz Wi-Fi modu. Ancak bu farenin tek hilesi yalnızca donanımı değil; simetrik tasarımı da bir o kadar dikkat çekici.

Farenin mükemmel simetrisi ve sade yan düğmeleri, onun sol veya sağ fare kadar kolay kullanılmasına olanak tanır. Hepsi sürpriz saldırıları kazanmaya yetecek kadar hızlı ateşlenen beş düğme var, ancak konuşacak bir DPI düğmesi yok. Oyununuzda kontrol hissini seviyorsanız M75 Air'in yüksek sırtı bunun için mükemmeldir; Avucunuza rahatça baskı yaparak hareketlerinizle senkronize olur. M75 Air'in uzun ve dar ön kısmı aynı zamanda tetik parmaklarınızı uzatmanız için bol miktarda alan sağlar.

Logitech G203 LightSync – En iyi ultra bütçeli oyun faresi​

Artıları
 • Daha pahalı e-spor farelerine benzeyen konforlu bir tasarım
 • Sağlam ve iyi inşa edilmiş
 • RGB aydınlatma gerçekten göz kamaştırıyor
Eksileri
 • Büyük, hızlı hareketlerde bir miktar sensör gecikmesi yaşandı
 • Sensörün havalanma mesafesi bazı farelerden daha yüksektir
 • Üstteki RGB logosu özelleştirilemez
Konforu, stili ve iyi performansı bir araya getiren ancak yüksek bir fiyat etiketi olmayan bu kablolu RGB oyun faresi kadar paranızın karşılığını çok az cihaz sunar. Logitech G203, basit 6 düğmeli konfigürasyonu, küçük gövdesi ve iki elle kullanılabilen şekliyle daha pahalı e-spor farelerine benziyor ancak rakiplerinden önemli ölçüde daha ucuz olmasına rağmen yine de sağlam ve iyi yapılı bir his veriyor. G203'ün 8.000 DPI sensörü bulabileceğiniz en hızlı sensör olmasa da sıradan oyuncular için doğru izleme yapan fazlasıyla yeterli bir performans sergiliyor.

G203'ün de tarzı eksik değil. Renkli RGB bant ve oyun alanınızı renk patlamalarıyla aydınlatan Logitech logosuyla imza niteliğindeki yuvarlak arka tasarıma sahiptir. RGB bandı ayrıca Logitech G Hub uygulamasında üç ayrı aydınlatma bölgesini kişiselleştirme seçeneğiyle özelleştirilebilir.

Razer Cobra Pro – En iyi kablosuz oyun faresi​

1713478292442

Artıları
 • Razer Focus Pro 30K sensörü mükemmel
 • Özel DPI yukarı/aşağı düğmeleri, DPI'yi anında değiştirmeyi kolaylaştırır
 • 11 RGB bölgesine sahip olmak harika
Eksileri
 • Boyutlar büyük ellere uygun değil
 • Cobra Pro'yu Hyper yoklama dongle'ıyla satın almak ekstra ücrete tabidir
 • Kararlı arkadaşı Razer DeathAdder V3 Pro'dan biraz daha ağırdır
Razer Cobra Pro, en iyi espor farelerine paralarının karşılığını verecek çok hassas 30K sensöre sahip çok yönlü mükemmel bir oyun faresidir. 79 gramlık ağırlığı onu birçok rakip FPS faresinden biraz daha ağır hale getirse de çoğunda bulunmayan özelliklere sahiptir. Gerçekten de, DPI'yi anında değiştirmenize olanak tanıyan yukarı/aşağı DPI düğmeleri, muhteşem 11 bölgeli RGB aydınlatması ve Üçlü Mod bağlantısı (kablolu, 2,4 GHz Wi-Fi ve Bluetooth) gibi özellikler onu son derece çok yönlü ve kullanışlı hale getiriyor. aranan oyun faresi.

Bununla birlikte tek dezavantajı, küçük ve orta büyüklükteki ellere rahatça sığan ancak bazı büyük eller için biraz fazla küçük olan kompakt boyutudur. Elbette bu, pençe tutuşunu kullanmayı tercih eden oyuncuları etkilemeyecektir, dolayısıyla bu fare özellikle onlar için uygundur.

2024'ün en iyi mouselerini sizlere sunduk. Sizde konu hakkında bilgi paylaşımı yapmak isterseniz, konu altından paylaşımda bulunabilirsiniz.
 
Admin Çevrimdışı
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
110
Çözümler
2
Tepkime puanı
17
Puanları
18
Paylaşım için teşekkürler :)
 

Konuyu görüntüleyenler

Geri
Üst